top of page
Foto JUDr. Jan Červenka .jpg

JUDr. Jan Červenka

předseda rozhodčí komise strany, hlava vinořské buňky

Narodil jsem se stylově na Bulovce a půl života bydlel na Střížkově, respektive proseckém sídlišti. S již založenou rodinou (jedna manželka, syn, dcera a pes) jsme se přestěhovali do Vinoře, kde jsem působil od roku 2015 jako zastupitel a v období 2018-2022 jako radní pro sociální věci a zdravotnictví. Ve volbách 2022 jsem s pomocí přátel sestavil kandidátku podpořenou Libeňským mourkem a pod tímto označením jsme získali dva historicky první zastupitele naší strany ve volených orgánech. Volba Marka Bezkočky za naši stranu dokonce zaujala i celostátní tisk. 

  • Facebook

Živím se jako advokát v nejzákladnějších oblastech práva, zastupuji klienty u soudů v civilních i trestních věcech, poskytuji právní poradenství v rozličných oblastech života. 

Celý můj život je spjat se sportem, v mládí jsem hrál na ligové úrovni basketbal, absolvoval jsem cca 10x Jizerskou padesátku, rád jezdím na lyžích, na kole, dnes i na e-kole. V současnosti jsem trenérem mladších žákyň volejbalového Tatranu Střešovice, což mě opravdu naplňuje radostí. V oddílu zastávám také funkci předsedy. Ze svých příjmů živím krom blízkých osob celý svůj produktivní život vždy i několik dostihových koní, aktuálně dva.   Politickou činnost vnímám jako službu veřejnosti a chci se vyhranit proti všem, kteří vidí v politice příležitost k osobnímu prospěchu a výhodám. Rád komunikuji s našimi seniory, přál bych si, aby se starší lidé necítili osamoceni. 

Moje motto

„Honeste vivere – žij čestně“. 

bottom of page