top of page

Naše komunální buňky

Z Libně vzhůru do oblak a ještě dál

Mourek aktuálně nejvíce mňouká v Praze 8 a ve Vinoři. V obou lokalitách se účastnil posledních komunálních voleb. V Praze 8 se Mourek do zastupitelstva se ziskem 4,22 % nakonec neprodrápal, ovšem ve Vinoři se mu podařilo získat hned 2 zastupitelské mandáty.

V rámci komunální politiky se nadále snažíme upozorňovat na zjevné nedostatky a podílet se na jejich řešení.

mourek_osmicka_resized.png

12 % hlasů

v posledních komunálních volbách
v Libni, kolébce naší strany.

 

Přestože v zastupitelstvu MČ Praha 8 nefigurujeme, aktivně se zapojujeme do diskusí souvisejících s dopravou nebo developerskou výstavbou.
Také jsme zřídili poradnu pro oblast školství s názvem Mourkův kabinet a neúnavně zvedáme témata zanedbané veřejné infrastruktury především v okolí Palmovky a Horní Libně.

2 zastupitelé

Pod vedením tehdejšího vinořského radního Jana Červenky se podařilo sestavit plnohodnotnou kandidátku pro komunální volby 2022, která se nakonec ukázala jako jediná opoziční varianta místní politické scény.
Volební zisk 14,8 % byl zhodnocen v osobách historicky prvních zastupitelů politické strany (tehdy Libeňský) Mourek Jiřího Kazila a Marka Bezkočky.

Naši zastupitelé jsou členy Kontrolního výboru městské části, další kanditáti pracují ve výboru finančním a sportovním. Na frekventovaném místě pravidelně aktualizujeme Mourkovu nástěnku a snažíme se zlepšovat vinořské životní prostředí, nejčastěji sběrem odpadků.

mourek_vinor_logo_resized.png
bottom of page